הוויה

מארגני סדנאותמרציםפעילויות לחברות
כתובת: 
סשה ארגוב 15 שכונת המשתלה , תל אביב
טלפון: 
איש קשר: 
נאווה/ ריבי
תאור כללי: 
בית הוויה הינו מרכז הוליסטי רב תחומי, המציע מגוון רחב של פעילויות:
הרצאות, סדנאות חווייתיות קצרות כל זאת ממיטב המומחים בתחום.
הסדנאות מתאימות לכל מפגש גיבוש חברתי פרטי, ימי הולדת, מסיבת רווקות, אירוע.
 
בנוסף פעילויות לחברות: לימי גיבוש לעובדים, ימי עיון, ימי בריאות, שוברי שיגרה .
ישנה אפשרות לקיים אירועי חברה משולבים עם מגוון טיפולי מגע, הרצאות/סדנאות חווייתיות בנושאים מגוונים.
 
  •  "המלך אמר לזוז" – בסדנה נלמד איך להיפטר מכאבים ומלחצים על ידי תנועה. הסדנא כוללת הרצאה פרונטאלית ושעור תנועה קבוצתי מחויך.
  • "הכרות עם העצמי באמצעות ציור מנדלות – "המנדלה היא כוח אדיר המאפשר לאדם להתקרב אל מקורות הידע והיצירתיות הטמונים בו, להרחיב את תודעתו לקראת התפתחות ותובנות חדשות" ק.ג.יונג.  לצייר מנדלה זה מסע לגילוי האני הפנימי, מסע לגילוי השקט שבתוכי, מציאת השקט ממרוץ החיים ולחצי היום יום, לצייר מנדלה הינה דרך להבאת שמחה ויצירתיות לחיינו הסוערים. כל אחד יכול לצייר מנדלה, לא צריך לדעת לצייר.
  • לנשום את החיים - סדנת הכרות חווייתית עם הנשימה המעגלית.     "נשימה היא נקודת המפגש בין השכל, הגוף והרוח. כל שינוי במצב המנטאלי משתקף תחילה בנשימה ואחר כך בגוף" דיפאק צ'ופרה. הסדנא מעלה את המודעות לנשימה ונותנת כלים מעשיים להרפיה ולשיפור איכות החיים. הנשימה הינה דרך חיים, זהו משאב הריפוי הטבעי הנמצא בתוכנו.
  • מה הקריסטל אומר עלי?סדנה חווייתית להכרת עולם הגבישים והקריסטלים המשלבת קריאה אישית קצרה לכל אחד מהמשתתפים.         הגבישים והקריסטלים הינם אבני מרפא ידועים מזה מאות ואף אלפי שנים.  עם הזמן נצבר ידע רב עליהן ובעיקר השפעתן על הנושאים אותן.
  • "מודעות דרך כפות הידיים" - כירולוגיה מדעית יכולה לחשוף מהו אפיון האישיות של האדם. מבנה היד מייצג את מבנה האישיות. בתוך המבנה הזה יש מספר רב של אפשרויות להתפתחות ולביטוי אישי. תתאפשר טעימה של אבחון כירולוגי למשתתפי הסדנא.
  •  אורה סומא- האורה סומא הינה שיטת אבחון וטיפול ע"י שפה של צבע המאפשרת לכל אדם להתקרב אל עצמו, להבין את עצמו הבנה עמוקה. הצבעים מאפשרים להיות בקשר עם המהות האמיתית המצויה בכל אדם ופעמים רבות אנשים אינם מודעים כלל לאיכויות אלו הטמונות בהם. אתה בוחר את הצבעים ופענוח הבחירה יעזור לך לזהות את הצרכים שלך בחייך. 
  • "פרחים מדברים גוף נפש"- התבוננות בפרח דומה לאחיזת מראה לנפש, מראה בה אנו יכולים לראות את חיינו בבהירות . הפרחים משקפים את החיפוש האנושי אחר משמעות. הפרחים הם מתנת טבע המיועדת לתת לנו את היכולת למצוא את החיבור האמיתי שלנו לעצמנו בגוף ונפש. הפרחים משקפים לנו את הנשמה שלנו, הם מעודדים צמיחה והתחדשות. בסדנא ניתן לפרחים להתחבר אלינו בגוף הפיסי ובנפש, בדרך מרתקת וברבדים שונים ומגוונים שיספרו לנו על הקשר ההדוק שלנו כבני אדם עם עולם הפרחים למען ריפוי הגוף והנפש, להבין מה מניע אותנו לפעול ומה האתגר העומד בפנינו.
  • קלפי קס"םקלפי סיפור מטפוריים. הקלפים מזמנים שיטת טיפול בדרך של משחק, דמיון ויצירה. המטפורה מאפשרת נקודת מבט חדשה להתבוננות בנושא המעסיק את האדם וזאת בדרך שאין בה איום ויש בה יכולת לתת לאדם את הכוח להישיר מבט לקושי ומתוך פרספקטיבה חדשה לשנות תפיסה כלפיו. האסוציאציות העולות מתוך הציור או הצילום המופיע על הקלף מאפשרות להעלות זיכרונות מחוויות שונות ולעורר רגשות חסומים. באמצעות הקלפים נוצרת שפה טיפולית ייחודית המאפשרת חשיפה בלתי מאיימת של קשיים וחולשות ולעומתם כוחות וחזקות. הפרשנות למטפורה המוצגת על ידי הקלף הנבחר תמיד בידי מחזיק הקלף: "בעל הקלף הוא בעל הידע".
  • תמרורי הקלפים בצומת אמצע החיים –  אדם בצומת אמצע החיים, מלא חיות ונמרצות, נושא עמו מטען עשיר של ידע וניסיון ומחפש דרכים חדשות לביטוי העצמי . בתקופה בה הארכת תוחלת החיים מעסיקה את האנשים – בחפשם משמעות לחיים במחציתם השנייה. הסדנה מציעה עבודה יצירתית עם ערכות קלפים שונות כהזדמנות למפגש והתמודדות עם תמרורים בצומת זו של חיים.

 

 

*משך כל סדנה כשעתיים.*