מסעדת ליליות

מרכזאולם כנסיםאירועים במסעדותחדר דיוניםחדרים פרטייםמקום לסדנהמתחם אירועים
כתובת: 
בית אסיה, ר"ח דפנה 2, ת"א
איש קשר: 
הדר קיסרי
מספר אנשים: 
מ-1 עד 170
תאור כללי: 

מסעדת ליליות היא  מהמוסדות הקולינריים המובילים בתל-אביב בפרט ובארץ בכלל. המסעדה ממוקמת במתחם ליליות, בו ממוקמת גם ליליות בייקרי, בקומת הכניסה של בית אסיה היוקרתי, סמוך לבתי המשפט ובליבה התרבותי של תל אביב.
מסעדת ליליות מציגה מטבח ישראלי מודרני כשר במיטבו, העושה שימוש בחומרי הגלם הטובים ביותר – בשר משובח, דגים טריים, ירקות בלאדי ושמן זית מובחר, מתוך גישה רעננה ויצירתית למסורת הבישול הים-תיכוני. על המטבח מנצח באומנות השף נעם דקרס, הנמנה עם צמרת השפים המובילים בישראל. את ניסיונו צבר דקרס, בין היתר, במטבחים של "רפאל", "ברקרולה" (שלוש שנים) ו"מול ים" (ארבע שנים).

בליליות ניתן לקיים אירועים עד 170 אורחים. המסעדה מציעה חדר פרטי המתאים לעד 60 אורחים לכל אירוע: שמחה פרטית, אירוע עסקי, ישיבות רבות משתתפים ועוד.
בנוסף, ליליות מציעה שרותי קייטרינג המגיעים לכל מקום וערוכים לתת פתרון מלא לכל דרישה וצורך.
ייחודה של מסעדת ליליות הוא המיזם החברתי שפועל במסגרתה לשיקומם של בני נוער בסיכון, בשיתוף עם עמותת עלם, העמותה לנוער במצבי סיכון בישראל. כל שנה ליליות מכשירה ומעסיקה במסעדה 15 בני נוער, שנפלטו ממסגרות חינוכיות, אשר רוכשים הדרכה, ליווי ותעסוקה לתקופה של כשנה וחצי. לצורך כך הוכשר צוות מסעדה ייעודי, כולל עובדת סוציאלית, המלווים את בני הנוער בתהליך. הכשרה זו מקנה להם מקצוע מבוקש ומציידת אותם לראשונה בחייהם בכלים להשתלבות בחברה כאזרחים תורמים.
מאחורי המסעדה ופעילותה עומדת "קבוצת ליליות", קבוצת יזמים עסקיים-חברתיים אשר חברו למימושו של חזון משותף של רכישה והקמת עסקים שפעילות הליבה שלהם משולבת עם עשייה חברתית. חברי הקבוצה, אסף בלנק, יזם ומנהל בתחום המסעדנות, נדב ברגר, איש עסקים מתחום המזון וקרן דואליס, הקרן ליזמות חברתית עסקית בראשות חנוך ברקת, חרתו על דגלם את המונח עשייה חברתית, אשר להבדיל מהמונח תרומה חברתית, עוסק בשילוב אוכלוסיות חלשות יותר ונותן להם אפשרות לשנות את עתידן ולהפוך לאזרחים עצמאיים ונורמטיביים בחברה. קבוצת ליליות מאמינה כי רק דרך הקניית כלים מעשיים המאפשרים לאנשים לפרנס ולקיים את עצמם בכבוד, ניתן יהיה ליצור שינוי אמיתי בחברה הישראלית. יעד הקבוצה בשנים הקרובות היא ליצור שורה של עסקים שבהם משולבת עשייה חברתית בכל רחבי הארץ על מנת להגיע גם לאוכלוסיות בפריפריה