אירועים בתאטרון החאן/ סינמטק

ירושליםירושלים והסביבהאולם כנסיםכיתת לימודמתחם אירועים
כתובת: 
דוד רמז, ירושלים
טלפון: 
איש קשר: 
רותי
מספר אנשים: 
מ-40 עד 300
מפה: 
תאור כללי: 

החאן הינו מבנה  היסטורי מן התקופה העות'מאנית אשר במקורו שימש כבית חרושת לייצור משי שפעל כקילומטר מחוץ לתחומי ירושלים מוקפת החומות. בהמשך הוסבה פעילות המבנה לחאן-אכסניה לחניית לילה של שיירות ולהגנה עליהם מאימת השודדים שהיו נפוצים בסביבה.

 

בשלהי המאה ה-19 הוקמה בצד החאן תחנת הרכבת ההיסטורית של ירושלים, כתחנת הקצה בקו יפו-ירושלים. לאורך כמאה שנה שימשה תחנה זו את נוסעי הרכבת לירושלים, עד לסגירתה בשלהי המאה ה-20. כיום ניצבים שני המבנים ההיסטוריים, תחנת הרכבת והחאן, זה מול זה בכיכר רמז, כשלצידם מוסדות תרבות ופארקים עירוניים.

 

 

החצר הפנימית של המתחם מהווה את רחבת הכניסה לתיאטרון, ומשמשת אזור התכנסות לשוחרי תרבות באווירת חצר ירושלמית טיפוסית. חלל הקומה השנייה באגף הצפוני של המבנה הוסב לגלריה לאירועים , וצופה דרך קיר זכוכית אל החצר מרוצפת האבן,  ועץ התות עתיק היומין.

 

 

אנו מקיימים בחאן אירועים בין 40 - 150 ובקיץ בחצר החאן אירועים עד 240 איש
ניתן לשלב אירוע והצגה באחד מאולמות החאן, וכן לערוך כנסים עסקיים וימי עיון
תפריט בשרי וחלבי 

אירועים כשרים גם בימי שישי ושבת , על פי כל החוקים.

 

 

 

הסינמטק, מוסד תרבות וותיק המשמש במה ליצירה קולנועית בארץ ובעולם, מאכלס שני מתחמי אירועים המשקיפים היישר אל חומות העיר העתיקה, הר ציון, עיר דוד, הרי ירושלים ומדבר יהודה.

ביכולתנו לארח באזור המדשאה, הנושק לגיא בן הינום, כ-300 איש. המרפסת העליונה מכילה עד 120 איש. 

 

 

אפשר לשלב את הארוחות בהרצאות, הקרנת ומופעים , כנסים המלווים בתחנות קפה ואירוח לאורך כל הכנס במבחר האולמות של הסינמטק, המצוידים באמצעי ההמחשה וההגברה המשוכללים ביותר.